KADIKÖY’de BİR KARİKATÜR EVİ

KADIKÖY’de BİR KARİKATÜR EVİ OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

Kadıköy Belediyesi Hasanpaşa’da eski bir binayı restore ederek Karikatür Evi olarak 2016 yılında hizmete açtı. Evin önündeki kaldırım taşlarını da ünlü karikatür kahramanlarıyla süsledi. Abdülcanbaz, Bezgin Bekir ve Avanak Avni sizleri bekliyor.  Karikatür adına sürekli etkinliklerin yapılacağı bu güzel evi mutlaka görmelisiniz.

Konut olarak kullanılan, Kadıköy Belediyesi tarafından restore edilerek  Karikatür Evi’ne dönüştürülen bu şık bina artık   karikatür  sanatını her yaştan  Kadıköylü ile buluşturmayı hedefliyor.Karikatürün ifade ettiği değerlerin yaşatılması ve kitlelere ulaştırılması için yarışma, panel, konferanslar düzenleyecek ve sürekli sergileri ziyaretçilerine sunacak bir evimizin olması ne kadar muhteşem değil mi?

Gezmek isterseniz ziyaret saatlerini aşağıda yazdım. Daha detaylı bilgi için de Kadıköy Belediyesinin Sayfasına göz atabilirsiniz.

İstanbul’da o kadar çok gezilip görülecek yerler var ki. Zamanınızı boşa harcamayın her fırsatta birine gidin. Blog sayfamda menüden “İSTANBULUM”  ve “ MEKANLAR ve  ETKİNLİKLER”  başlıklarının altında sizin için zaman zaman yazıyorum. Bir göz atın derim…Hiç aklınızda yokken bir de bakmışsınız ki  kendinizi güzeller güzeli İstanbul’un bir eski semtinde;  Cibali’de, Cihangir’de, Süleymaniye’de  veya harikulade bir etkinlikte buluvermişsiniz.

Karikatür Evi Ziyaret Saatleri:

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi-Pazar: 10.00-19.00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir